Bart-Jan Baartmans: singer-songwriter en gewaardeerd begeleider van menig collega uit ons land én van bezoekende artiesten van over de hele wereld. Een druk baasje, maar vooral een voortreffelijk muzikant. Op zijn aanraden stuurde de singer-songwriter Kurt Efting uit Den Bosch (met Haagse roots, opgegroeid in Scheveningen) mij een exemplaar van zijn derde studioalbum De Taal van het Hart.
Het zal duidelijk zijn: de liefde speelt een grote rol in Kurt’s songs. Titels als Hou Je Ook Van Mij, Dronken Hart, Eerste Liefde en natuurlijk De Taal van het Hart spreken boekdelen en wekken direct nieuwsgierigheid. En terecht, want de songs mogen er zijn. Kurt beschikt over een aangename stem, weet goed raad met de juiste emoties en schrijft pakkende teksten.
Hij omschrijft zijn genre als een kruising tussen folkpop en luisterlied – een treffende beschrijving. In Cirkel van het Leven maakt hij een vrolijk uitstapje richting vaudeville, wat een heerlijk huppelend wijsje oplevert dat direct in het oor blijft hangen. Ook de band laat zich hier nadrukkelijk gelden. De muzikanten: Ruud de Groot (piano, Hammond-orgel, Wurlitzer), Harry Hendriks (gitaar, ukulele), Mark Stoop (drums), Charles Nagtzaam (bas), en natuurlijk Bart-Jan Baartmans, die maar liefst negen instrumenten bespeelt: diverse gitaren, mandoline, mondharmonica, elektrische sitar, soundscape en koor (in alle nummers).
Kurt schreef alle songs zelf en speelt akoestische en twaalfsnarige gitaar. Een bijzonder moment is Dronken Hart, een prachtig duet met Roseanne Alderliefste – een mooie stem, en wat een lieve naam.
Kortom: deze Nederlandstalige CD heeft mij aangenaam verrast. Het kán echt – Nederlandstalig én echte singer-songwriter. Kurt, mijn excuses dat ik je optreden op 5 oktober in De Regentes in Den Haag heb gemist; ik was er graag bij geweest (al woon ik niet in Scheveningen, maar bij Kijkduin). (Coast to Coast Music Group)