Jeff Finlin wordt in recensies vaak vergeleken met grote Amerikaanse schrijvers. Sam Shepard en Raymond Carver worden regelmatig genoemd. Finlin is een schrijver die graag door Amerika trekt. ´s Morgens door een nieuw stadje wandelen, ´s middags een blanco papier op tafel en woorden zoeken voor de kleine gebeutenissen van alledag en ´s avonds op een podium nieuwe en oude liedjes zingen. Misschien is het voor Finlin eem onbekende wereld, maar hij roept die beelden op. Het is bijna zichtbaar dat schrijven van zijn dichtregels. Zittend aan de keukentafel krast hij zijn woorden op papier, verbetert, pakt af en toe zijn gitaar en werkt tot vroeg in de ochtend aan nieuwe liedjes. ´s Avonds wandelt hij van zijn kamer naar het podium en pakt zijn gitaar. Een soundcheck is aan hem niet besteed. Hij hoort zelf of het geluid klopt.
In 2002 verscheen de langspeler Somewhere South Of Wonder. Typisch een titel voor Finlin. Soul OnThe Line was een album in 2022 en kreeg alleen maar positieve recensies. Finlin kwam niet naar Europa om dat succes te vieren. Hij schreef nieuwe liedjes, werkte aan dichtbundels en mogelijk verschijnt er later dit jaar een roman. In Europa moeten de fans het doen met Myth Of The Giver dat oorspronkelijk vorig jaar in Amerika in de schappen belandde en nu ook voor fans in Europa bereikbaar is. In het openingsnummer ´Whippoorwill´ is er de twijfel maar hij bezingt dat prachtig. Ain´t no song in my heart dear. Een schitterende zin voor een tekstschrijver! In zeven woorden een relatiebreuk beschrijven. En dan die woorden op muziek zetten.
Dertien liedjes op deze release. Finlin heeft zo ongeveer alle muziek zelf opgenomen. Slechts in drie songs heeft hij wat ondersteuning binnen gehaald. Jeff Copage speelt mandoline op ´Volunteers´, Phillip Broste laat de pedal steel gitaar janken in ´Tears Roll By´ en Eric Straumanis is behulpzaam op gitaar in ´Cowgirl In Forever´. Myth Of The Giver is een plaat om alleen te beluisteren. De fan zal dat keer op keer doen. Voor degene die pas bij deze release met Finlin kenis maakt, is de repeatknop een betrtouwbare vriend. Bij beluisteren worden de verhalen van Jeff Finlin duidelijk. Myth Of The Giver is een plaat om te koesteren. (Contnental Song City)