Ga naar de inhoud

Water Tower, Live From Los Angeles

Water Tower, Live From Los AngelesDe aanloop naar Live From Los Angeles was lang. In 2005 richtte Kenny Feinstein de groep Water Tower Bucket Boys op. In 2018, jawel dertien jaren later, verhuisde hij van Portland, Oregon naar Los Angeles. De naam van de groep veranderde naar Water Tower. Feinstein had intussen veel podiumervaring, maar slechts een paar nummers geschreven. In Los Angeles ging hij op zoek naar muzikanten die de door hem gecomponeerde banjorock, ook wel country folk konden spelen.

Feinstein ontmoette Tommy Drinkard. Deze componist en gitarist had een eigen band The Remedy en nam banjolessen bij, jawel, Feinstein. Het duo schreef liedjes voor wat een album zou worden. Niet lang na de eerste liedjes ontmoette het duo Jesse Blue Eads, een jonge jazzbassist. Het trio componeerde muziek en experimenteerde daarbij met banjo’s en het basgeluid uit de jazzmuziek. Daarna was er de mond-tot-mondreclame. Studenten wilden de repetities bezoeken en de groep speelde de eerste opmerkelijke optredens.

Het drietal dook Palomino Studio in en gebruikte voor elk liedje een of twee takes. Live From Los Angeles, vijftien nummers nam een dag in de studio!!

Live From Los Angeles begint met het Amerikaanse volkslied. Het national anthem wordt op banjo vertolkt. Direct daarna zet Water Tower ‘Reuben’s Train in. Driestemmig, gitaren, banjo’s en een bas. Feinstein rapt de tekst over Los Angeles en California. Het rockt, sleept af en toe en levert een aantrekkelijke mix van tekst en muziek op. In ‘Cotton Eyed Joe’ gaat het tempo omhoog. Het is een nummer op waarbij inline dancing een sport wordt voor bezoekers met een fantastische conditie. In ‘Five Tap’ helpt Korey Simione op viool. Zo klinkt elke track vertrouwd. Uiteindelijk speelt Water Tower country met een flinke inbreng van de banjo’s. De uitgenodigde gasten geven kleur aan de sound van de groep.

Zoals gezegd, vijftien liedjes staan op dit album. In alle songs is emotie te vinden. Feinstein schrijft teksten met een zekere diepte, met veel gevoel en ze zijn door de luisteraars na een paar draaibeurten gemakkelijk mee te zingen. Live From Los Angeles had een lang aanloop nodig, één dag in de studio en mag nu maanden in elke huiskamer gedraaid worden. Een prima album van Water Tower. (Independent)