Ga naar de inhoud

Thomas Charlie Pedersen, Employees Must Wash Hands

Thomas Charlie Pedersen, Employees Must Wash HandsThe Beatles en The Motions in een recensie. Vermeldingen voor Paul McCartney en Robbie van Leeuwen. Bij het beluisteren van Employees Must Wash Hands schieten deze twee namen te binnen. Daniel en Thomas Charlie Pedersen maken samen muziek in de groep Vinyl Floor. De gekozen naam zegt veel, de Zweedse broers kiezen voor een vinylgeluid. Ze putten uit de collectie die ze in de eigen huiskamer thuis aantroffen en laten invloeden een rol spelen in de nummers die ze schrijven. Langspeler Funhouse Mirror verschijnt in 2022. Daarnaast maakt Thomas Charlie Pedersen solo releases.

Alle restricties rond covid blijken voor de singer-songwriter geen beletsel om muziek te schrijven. Na de opnames van Funhouse Mirror blijven er vijftien liedjes over om op te nemen en een volgende soloplaat uit te brengen. Employees Must Wash Hands is de B-kant van Funhouse Mirror. Na diverse keren beluisteren kantelt die mening enigszins. Employees Must Wash Hands is minstens zo beluisterbaar als de laatste release van Vinyl Floor.

Terug naar The Beatles en The Motions. Opener ‘Yesterday And Silly Ways’ zet de toon. Yesterday is now. Can’t you see, zingt Pedersen. Hij musiceert het heden en invloeden uit het verleden aan elkaar. Opgewekte studiofolk en popmuziek uit een (ver) verleden raken elkaar. ‘Slow Passage’ voelt als een duik naar de zestiger jaren in Nederland. Het is alsof de broertjes Pedersen de klassiekers uit de popmuziek uit de polder kennen. ‘Rains On Saturn’ is een stop op de plaats. Mooie koortjes en een rustige piano vullen de track. ‘Mass In D Minor’ wordt gevuld door toetsen, een ouderwetse harmonium lijkt de weg te wijzen.

Vijftien nummers maar liefst die strijden om een vermelding. ‘Organ Player. (In E Flat)’  haalt alle tempo uit de plaat, maar laat ook de luisteraar een pas op de plaats maken. Simpel is vaak mooier dan ingewikkeld en ingenieus. ‘Beach In Vietnam’ is een vijftig seconden durende flard. Niet noodzakelijk maar zeker niet ongewenst. Afsluiter ‘Stagnant Pools Of Sorrow’ is een instrumentale parel. Een prachtige melodie, strijkers en een zoekende piano. Zonder enige twijfel gecomponeerd in een schemerige studio en daarna eindeloos herhaald. Schitterend. Employees Must Wash Hands heeft daarbij zo’n titel die met een dikke glimlach uit het hart gegrepen is. (Karmanian Records)