There’s obviously a lot of country and rock in our music, but there’s also a lot of gospel and soul and psych and dub. I realy wanted to get all of those things living peacefully together in one record. Frontman en componist Hunter Pinkston vat alle invloeden en muzikale wensen van The Pink Stones in een zin voor langspeler You Know Who. Tel daar gasten als Nikki Lane en John James Tourville (The Deslondes) bij en You Know Who, de tweede langspeler van The Pink Stones komt in zicht.
Debuut Introducing … The Pink Stones was er in 2021. Magazine Rolling Stone vergeleek de muziek met Gram Parsons. En daarna werden er in de vele positieve recensies grote namen als The Byrds en Buffalo Springfield genoemd. Er verschenen dus vooral referenties uit het verleden. Het resulteerde in de conclusie dat er in 2021 weer eens een hele goede countryrock groep opstond.
Door naar You Know Who. Opener ‘Roses & Poppies’ heeft een swingende viool in het intro en zet de toon voor een vrolijk tintelende song. Op ‘Baby I’m Still Here’ stapt Nikki Lane in de schoenen van Tammy Wynette. Hunter Pinkston pakt de gitaar op als George Jones en er volgt een countrytrack met een snik. ‘Where We Have To Stay’ is een wervelende danssong met een heerlijke steelgitaar. ‘No Rain No Flowers’ heeft een verhaal over een verlopen relatie. Where there’s no rain, no flowers. It’s been raining for hours. Simpele zinnen die verdriet bevatten en een passende langzame muzikale omlijsting verschaffen. Ontroerend. In ‘Stoned And Alone’ is een jukebox die het jointje van passende muziek voorziet. The walls are all shaking and our love’s forsaken. De kater slaat genadeloos toe na het genot! Zo heeft elk liedje een eigen signatuur, maar is steeds hoorbaar dat The Pink Stones na het vele toeren van het debuut een veel betere groep is geworden.
Voor de liefhebber van countryrock met veel invloeden en voor de fan van teksten met een snik is You Know Who een album dat een plek dichtbij de platenspeler verdient. (Normaltown Records)