Ga naar de inhoud

Copperhead County, Homebound

Om maar meteen de met deur in huis te vallen beginnen we met een vraag. Wie herinnert zich nog het Glitterhouse Records bandje Go To Blazes? Juist ja! Nou doe daar een scheutje van dat fijne spul van de Bottle Rockets bij en je hebt de perfecte Copperhead County Homebound cocktail. Genoeg namedropping, over naar wat we horen op hun tweede langspeler Homebound.

Het zestal, bestaande uit Corvin Silvester, Robert van Voorden, Jordy Duitscher en de rhythm sectie Alex Stolwijk (drums) en Johan van Dijk (bass), laten er geen gras over groeien. Het album bevat tien country, roots rockende songs die zich met het grootste gemak kunnen meten met hedendaagse Southern rockbandje als Blackberry Smoke en Whiskey Myers. Het enige verschil is dat Copperhead County nagenoeg continu, op een uitzondering na Tonight We Ride, plak gas geeft en niet aan tactische trackafwisseling doet. Mede hierdoor sneeuwt de vocale bijdrage van backing vocaliste Marja Boender een beetje onder. De productie klinkt moddervet en met een beetje fantasie zit je op de drivers seat en zou het zo een live album kunnen zijn. Geen poespas maar super strakke spelvreugde. Niet te lang stil staan bij de alledaagse, uit het leven gegrepen, teksten maar doen waar je goed in bent, zo klinkt het.

“Mission completed” naar mijn gevoel! Copperhead County staat op poleposition en wacht op het groene licht om niet alleen op diverse nationale maar ook op internationale podia te verschijnen. En daar is geen Red Bull tegen opgewassen, zeker weten. (Continental Record Services)