Chris Shiflett is van origine een punkveteraan die een veelzijdige carrière achter de rug heeft en dat zich uitstrekt over meer dan 25 jaar. Naast zijn betrokkenheid bij verschillende bandprojecten heeft hij ook een solocarrière. Zijn nieuwste soloplaat, “Lost at Sea,” markeert een nieuw hoofdstuk in zijn muzikale trektocht en slaat een brug tussen de muziekscene in Nashville en zijn geboortestaat Californië.
De liedjes op “Lost at Sea” balanceren tussen de traditionele honky-tonk en punk-rock. Het album zit, zoals je mag verwachten, uitstekend in elkaar, waarbij ruimte wordt geboden aan alternatieve country en gitaar-gedreven rock. Wat het geheel samenbrengt, is Shiflett zelf, een gast wiens invloeden net zo gevarieerd zijn als zijn indrukwekkende CV.
Shiflett, speelde een cruciale rol in het vormgeven van het geluid en de omvang van moderne rockmuziek als lid van de Foo Fighters. Tussen de regels door heeft hij altijd tijd gevonden voor zijprojecten. Na twee goed ontvangen soloplaten, “West Coast Town” uit 2017 en “Hard Lessons” uit 2019, markeert “Lost at Sea” Shiflett’s voortgang in de Americana-wereld. Dit album slaat ontegenzeggelijk een brug tussen honky-tonk op “West Coast Town” en de overstuurde gitaarrock op “Hard Lessons.” Het merendeel van het album is overigens wel opgenomen in Nashville.
“Lost at Sea” is een showcase van Shiflett’s veelzijdigheid. Het bevat harmonieuze gitaarsolo’s waardig aan Thin Lizzy en fijnzinnige roots-rock songs doordrenkt met Tom Petty invloeden. Sommige nummers, zoals “Parties,” brengen eerbetoon aan Shiflett’s vroege dagen in de Bay Area punkscene, terwijl andere, zoals “Damage Control,” spelen met atmosferische dubmuziek. Maar alles heeft een melodie, en hoewel Shiflett verwijst naar zijn muzikale helden, kaart hij ook zijn eigen territorium aan, waardoor een diverse sound ontstaat die behoorlijk uniek is.
Lost at Sea is overigens het meest persoonlijke werk van Shiflett tot nu toe. Het zit vol met grensverleggende countrynummers die verder reiken dan de gebruikelijke grenzen van het genre. Buiten de gebaande paden dus, Americana?